Jdi na obsah Jdi na menu
 


 


 

Obrazek

 


            

Krkonošské cyklobusy
jezdí v červnu každou sobotu a neděli, v červenci a v srpnu denně, v září ve čtvrtek, v sobotu a v neděli. Ranní spoje ze Svobody n.Ú. směřují do Pece pod Sněžkou, na Pomezní Boudy a přes Vrchlabí do Harrachova. Pokud zvolíte linku do Harrachova, můžete využít přípoje směřující na Špindlerovku, na Horní Mísečky nebo do Dvora Králové n.L. a Kuksu. Podrobné jízdní řády poskytneme všem cyklistům.
 


V letní sezoně je v provozu Černohorský bus. Jedná se o spojení přepravy kabinovou lanovkou na Černou horu a autobusu z Pece pod Sněžkou do Janských Lázní a zpět. Společnou jízdenku je možné zakoupit v pokladně lanovky nebo u řidiče autobusu. V ceně jízdného je zahrnuta přeprava jízdních kol a koloběžek.

Obrazek

 

Využijte pohodlí lanovek - kola se přepravují zdarma na těchto lanovkách:
Černá hora (Janské Lázně)
Hnědý vrch (Pec pod Sněžkou)


Obrazek
Půjčovny kol
- najdete je v ETC CENTRECH ve Svobodě nad Úpou a  na parkovišti u dolní  stanicie lanovky na Černou horu v Janských Lázních. Kromě horských kol se zde půjčují horské koloběžky, BikeBoardy a Stanley Ridery (tzv. asfaltové sáňky řízené nohama).

Společnost zajistí i další zajímavé aktivity (Bungee trampolínu, paintball, nordic walking), nabízí různě zaměřené jednodenní či víkendové programy (sportovní, adrenalinový, relaxační, pro děti či rodiny s dětmi).


 

 
Nároční cyklisté mohou vyzkoušet trasy ve vyšších partiích Krkonoš (Špindlerovka, Výrovka, Pomezní Boudy, Černá hora, Rýchory).
Dlouhé sjezdy jsou připraveny pro pohodové turisty - cyklobusem nebo lanovkou se vyvezete co nejvýše a potom se vydáte s kopce.
Výlety do podhůří jistě nezklamou zájemce o památky a zajímavosti. Vydejte se po stopách bitvy v r. 1866, na kozí farmu pro sýry, do zaniklých obcí, na Panství obrů a nebo jen tak na zmrzlinu do Trutnova.

Neslibujeme roviny, ale věříme, že si Krkonoše příjemně užijete ze sedla kola. Nabízíme zapůjčení těchto cykloturistických map:

Krkonoše (Shocart, 1:60000, vydáno 2006)
Podkrkonoší (Shocart, 1:75000, vydáno 2005)
Žacléřsko (Svazek obcí Žacléřsko, 1:57000)
Góry Stolowe (Shocart, 1:75000, vydáno 2005)
Jestřebí hory (Svazek obcí Jest.hory, 1:50000, vydáno 2002)
Západní Sudety (polské vydání, 1:75000)
Dolina Bobru (polské vydání, 1:75000)